چرا مهاب لوله ؟

مقدمه

از شروع كاربرد وسیع فلزات در صنایع گوناگون، تاكنون محققان همیشه در تلاش تولید آلیاژهای برتر و یا انتخاب یك پوشش مناسب به عنوان روكش جهت تقلیل خوردگی و افزایش مقاومت آنها در مقابل عواملی همچون زنگ زدگی بوده اند دراین راستا آبكاری ، تولید فلزات آلیاژی و در نهایت استفده از رنگ و روكشی از انواع پلیمرها مورد نظر قرار گرفته است.
پاره ای از پلیمرها توانسته اند جایگزین خوبی برای فلزات گردند به عنوان مثال درصنعت تاسیسات لوله كشی ساختمان ها و صنایع گوناگون كه مساله خوردگی فلزات همیشه موجب خسارت عمده به صورت مستقیم وغیر مستقیم بوده است این لوله ها جایگزین وسایل فلزی شده اند . لوله های تولید شده از این نوع مواد دارای مزایای زیادی از قبیل ارزانی و نصب آسان می باشد البته این لوله ها نقاط ضعفی مانند محدودیت در انتقال حرارت و یا عدم تحمل فشار و دمای بالا نیز دارند . جهت رفع این نقیصه ، تلفیق مواد پلیمر و فلز مورد توجه محققان قرار گرفته است باید در نظر داشت كه نحوه انتخاب هر یك بر اساس كاربری ، محدودیت ها و خواص فیزیكی ، شیمیایی ، مكانیكی آنها تعیین می‌شود و امروزه مصرف و كاربرد لوله های پلیمری رواج یافته و در حال گسترش است . از لوله های پلیمری(لوله سفید،لوله سبز) می توان برای انتقال اسیدهای خورنده ، گازهای خورنده ، فاضلاب های خورنده ، نفت خام ، فاضلاب ، گاز طبیعی و آب استفاده كرد. لوله های پلیمری درمقایسه با لوله های سنتی مورد استفاده دارای مزایا و معایبی است . مزایای این لوله ها را می توان مقاومت در برابر خوردگی ، استفاده ساده تر ، افت فشار كمتر ، انعطاف پذیری و بسیاری عوامل دیگر ذكر كرد.

مزايا:
بسيار مقاوم و انعطاف پذير مي باشد.
لوله و اتصالات پلی پروپیلن رسوب نمي گيرد ، جرم نمي گيرد ، جلبك نمي زند و كاملاً بهداشتي است.
اكسيد نمي شود.(نمي پوسد و زنگ نمي زند)
عمر مفيد بسيار طولاني دارد. (نيم قرن)
به دليل عدم ناهمواري سطح داخلي افت فشار ندارد.
نصب آن بسيار راحت و سريع است و نياز به پرايمري ، چسب و خمير و كنف ندارد .
نماي روكار زيبا و توكار مطمئن دارد.
عدم ايجاد صداي ناشي از ارتعاشات .
فقط با يك جعبه ابزار خيلي سريع و آسان نصب مي شود .
كاربرد:
انشعاب آب شهری و روستایی
آبیاری كشاورزی
لوله كشی آب زیرزمینی
تاسیسات هوای فشرده
آبیاری تحت فشار
انتقال آب در صنعت سد سازی
قابل استفاده در محیط های مرطوب اسیدی و نشت پذیر.
شبكه های آب آشامیدنی و بهداشتی (مسكونی ، صنعتی و تجاری).
لوله كشی صنعتی كارخانجات (اسیدی ، قلیایی ، غذایی و بهداشتی).
شبكه های تهویه و تاسیسات گرمایشی و سرمایشی (شوفاژ، موتورخانه ، چیلر ، رادیاتور و كندانسورها).
سیستم های آب سرد و گرم جهت ساختمان ها ، هتلها، بیمارستان ها ، مجتمع های مسكونی ، اداری و تجاری، آپارتمانها و برجها.

زمان و عمق جوشكاري لوله هاي پلي پروپيلن طبق استاندارد ملي ايران

s

a

لوله های پلی پروپیلن
پلی پروپیلن دارای گریدهای مختلفی  از جمله PP-RC,PP-B,PP-H می باشد. پلی پروپیلن مناسب جهت تولید لوله واتصالات آب سرد و گرم بهداشتی باید از نوع پلی پروپلین راندوم کوپلیمر باشد. ساختار مولکولی تصادفی پلی پروپیلن راندوم موجب افزایش طول عمر لوله و اتصالات به خصوص  در برابر آب گرم می شود.

PPRC TYPE3 مواد اولیه گرانولی كوپلي پروپيلن راندوم تيپ ۳ با نام اختصاري
از توليد كنندگان معتبر جهاني تهيه مي شود .این مواد اين پس از تست و تاييد شدن در پروسه توليد قرار گرفته و محصولات در مراحل كنترل اوليه ، حين فرايند و كنترل نهايي پس از توليد، مورد بازرسي و كنترل كيفيت دقيق قرار مي گيرد.

آزمايشگاه پيشرفته كنترل كيفيت اين محصول از مجهزترين آزمايشگاه هاي كنترل كيفيت در كشور بوده و پشتوانه مطمئني براي تضمين كيفيت محصولات مهاب لوله مي باشد . با توجه به ضريب انبساط طولي لوله هاي پليمري تك لايه در سيستمهاي لوله كشي آب گرم ، اين شركت در پی اقدام به توليد لوله هاي پنج لايه پلي پروپيلن بوده كه مانع نفوذ نور و اكسيژن شده و موجب كاهش ضريب انبساط طولي لوله مي شود بطوريكه در هنگام عبور آب گرم مصرفي از داخل لوله كشي روكار دچار خم شدگي و تغيير شكل ظاهري نمي شود. لوله هاي پلي پروپيلن مهاب لوله به جهت ضريب زبري پائين، موجب كاهش افت فشار در سيستم لوله كشي ساختمان نشده و استفاده از اتصالات پليمري ، يكنواختي و همگني بي نظيري را بين لوله و اتصال بوجود آورده و آب بندي كاملي را ايجاد مي كند . لوله هاي پليمري مهاب لوله داراي طول عمری تا ۵۰ سال مي باشند

انجام کلیه آزمايشات تخصصي و سختگیرانه كه با دستگاههاي بسيار پيشرفته مطابق با آخرین استانداردهاي روز دنيا بر روي لوله و اتصالات توليدي اين شركت جهت ارائه محصولات با كيفيت انجام مي شود ، همگي حكايت بر رضايت مشتريان از محصولات مهاب لوله در عرصه بازارهاي هدف دارد.

دستگاههايي كه برای تست محصولات مورد استفاده قرار مي گيرد : 
دستگاه تست فشار هيدرو استاتيك : (IPTجهت ارزيابي مقاومت يا تركيدگي لوله ها در برابر فشار داخلي)
دستگاه آلتراسونيك :  (بررسي ضخامت لوله و اتصالات توليدي در حين فرآيند)
دستگاه تست نور OPACITY METER :  ( تست ضريب عبور نور جهت جلوگيري از امكان رشد و تكثير ميكرو ارگانيزم و جلبك)
دستگاه UV : ( بررسي مقاومت مكانيكي نمونه در مقابل تابش نور خورشيد)
دستگاه MFI : (تعيين شاخص جريان مذاب)
دستگاه تست ضربه : ( بررسي شكست پذيري لوله در دماي صفر درجه سانتيگراد)

خط مشی کیفیت

مهاب لوله؛ با تاكيد بر خلاقيت، نوآوري و كارتيمي همراه با تغيير و تحول پويا و اثربخش درجهت توسعه اقتصاد ملي و جلب رضايت مشتريان و ساير ذينفعان و پيروي از قوانين ايمني و بهداشت و محيط زيست با فعاليت در عرصه توليد و صادرات محصولات با‌كيفيت و واردات محصولات با تكنولوژي منحصر به ‌فرد، سيستم مديريت‌كيفيت شركت را با‌ تلفيق اثر بخش وكارآمد الزامات و راهنمايي‌هاي استانداردهاي بين‌المللي و رسيدگي به شكايات و نظرات مشتريان طراحي و پياده‌سازي نموده و محورهاي خط‌ مشي سيستم مزبور را به شرح زير اعلام مي دارد:

ارتقاء سطح رضايتمندي مشتريان (درون‌ سازماني و برون‌ سازماني) و پاسخگويي سريع به نظرات، پيشنهادات و انتقادات
توسعه و اجراي بهبود مستمر و فرهنگ كيفيت در كليه سطوح سازمان
افزايش توان رقابتي و تلاش در جهت افزايش سهم بازار داخلي و خارجي
استفاده از تكنولوژي و دانش فني پيشرفته در راستاي ارتقاء تنوع و كيفيت محصولات توليدي
توسعه و بهبود ارتباط با بازارهاي جهاني در جهت افزايش صادرات و واردات
بهبود مديريت منابع انساني در راستاي كسب نوآوري و توجه به خلاقيت
افزايش بهره وري و كاهش هزينه ها از طريق مديريت منابع
ارتقاء و توسعه ارزش برند مجموعه
مديريت شركت ضمن اعلام پايبندي به فرازهاي فوق و تعهد به تامين منابع لازم و محرمانه ماندن كليه اطلاعات مشتريان، با رعايت الزامات قانوني و مقررات حاكم و توكل به خداوند منان در‌جهت حفظ، نگهداري اثربخش و بهبود مستمر سيستم مديريت‌كيفيت حركت مينمايد. همچنين از كليه مديران و كاركنان گرامي كه در رشد و بالندگي سازمان تلاش و همكاري خويش را به اثبات رسانده‌اند انتظار دارد با درك و اجراي صحيح خط‌مشي و اهداف، روش‌ها و دستورالعمل‌ها همواره با ارتقاء فرهنگ كارتيمي با تغيير و تحول اثربخش در‌جهت بهبود سطح دانش تئوري و عملي، سازمان را در‌جهت اجراي تعهدات و سياست‌ها و نيل به اهداف تعيين شده ياري نمايند.

مسئوليت‌هاي اجتماعي ما

هر سازماني، مثل يك انسان، مجموعه‌اي از باورها، ارزشها و عقايد است كه اصول راهنماي او براي زندگي و حضور اجتماعي‌اش قرار مي‌گيرد. مديران صنعتگر هنگام تصميم‌گيري‌هاي سازماني، وظيفه‌اشان فقط به حداكثر رساندن سود نيست، بلكه به تبعات و تأثيرات تصميمات خود نسبت به جامعه، و به عبارتي رعايت حقوق جامعه نيز فكر مي‌كنند. با توجه به اينكه قانون و مقررات، حداقل استانداردهاي اخلاقي را در حيطه عمل فعاليت‌هاي اقتصادي تعريف مي كند، از آن پس ارزشها و اعتقادات فرهنگي هر سازمان، و پاي‌بندي و وفاداري نسبت به آنها، ميزان مسئوليت‌‌پذيري و شخصيت اجتماعي آن سازمان را رقم مي‌زند.

پاسخگويي

مهاب لوله در چارچوب ارزش‌هاي سازماني‌اش، در قالب خط‌مشي سيستم مديريت يكپارچه، خود را نسبت به جامعه و محيط زيست، سرمايه‌هاي انساني، مشتريان، سهامداران و ذينفعان، و شركاي تجاري‌اش، مسئول، متعهد و پاسخگو مي‌شناسد.

مهاب لوله خود و همه‌ي ذيربطان ديگر شركت را يكي از اعضاي جامعه مي‌داند، بدين ترتيب معتقد است كه منافع اعضا از منافع كل جامعه جدا نيست. ابتدايي‌ترين حقوق اعضاي جامعه، زندگي خوب و باكيفيت است. اگر با احساس مسئوليت اجتماعي روح حاكم بر فعاليت‌هاي ما، فراهم كردن رفاه و خوشبختي، و بهبود و ارتقاي كيفيت زندگي امروز مردم و نسل‌هاي آينده‌ي جامعه باشد، قطعاَ دستاوردي جز منفعت عمومي ندارد، كه منفعت ما هم جزو آن است. بنابراين محور نقش اجتماعي ما، در حوزه‌ي فعاليت‌امان ارتقاي سطح كيفي استانداردهاست.

حفاظت از محيط زيست را وظيفه‌‌‌ي ملي خود مي‌دانيم
مجدانه در پی دریافت گواهي ايزو ۱۴۰۰۰ هستيم، و به جديت الزامات آن را در سازمان مستقر مي‌كنيم. برای کاهش مصرف پلاستیک و جلوگیری از تخریب محیط زیست و با توجه به جدی بودن بحران آب، فرآیندهای تولید را بهینه مینماییم.

نشان استاندارد ملی ایران

شرکت مهاب لوله دارای نشان استاندارد ملی و بالاترین مرغوبیت موجود در بازار می باشد.

کیفیت بالا

کیفیت بالای مواد اولیه و ساخت با آخرین تکنولوژی های روز دنیا

پشتیبانی

تیم پشتیبانی مهاب لوله به کلیه درخواست های شما پاسخ می دهد

ضمانت معتبر

تمامی قطعات تولیدی شرکت مهاب لوله دارای ۱۰ سال ضمانت بی قید و شرط می باشند.

با ما در تماس باشید

پاسخگویی در 7 روز هفته

بالا